Головна
Новини
Автобіографія
Iнтерв’ю
Друковані наукові праці
Корисні посилання
Зворотній зв'язок
 

За переробку сміття доведеться платити по - новому

07.11.2011

Виробники та імпортери тари платитимуть за її переробку за новою схемою. Чиновники розробили відповідний законопроект. Нині гроші на переробку упаковки збирає державне підприємство «Укрекоресурси». Якщо ж документ запрацює - організаційними питанням з утилізації тари вирішуватиме приватна організація. Гравці ринку - за!

Утилізація сміття чи не єдиний прибутковий напрямок у житлово-комунальному господарстві. Проте, зайти на цей ринок та працювати на ньому не так вже й легко. Кошти, які виробники упаковки сплачують за переробку тари, не доходять до спеціальних заводів.

"Сейчас есть якобы оператор "Укрэкоресурсы". Но он не отвечает за нормы и объём вторичного ресурса, который мы собираем. То есть он вроде бы и получает средства, но ни за что не отвечает и в этом как раз самая главная ошибка. Если оператор получает средства, которые он должен распределить по тех операторах, которые занимаются старой упаковкою", - прокоментував Олександр Соколов директор департаменту екобезпеки мінекоприроди.

Чиновники вирішили виправити ситуацію - законодавчо. Перекласти відповідальність за утилізацію з держави на плечі самих виробників. Компанії, які виготовляють та викидають тару, створюватимуть спільну організацію, яка і буде збирати тарозподіляти кошти.

ВолодимирСлабий Голова правління пакувально-екологічної коаліції: "Оця уповноваженакомпанія вона повинна мати не менше 10 % ринку, тобто 10 % тих компаній, якірозмістили свої товари упаковки на ринку".

А разоміз тим і конкуренція на ринку переробки сміття зросте, адже підприємства якіперероблятимуть тару обиратимуть за тендерами.

ОлегКостюшко Голова правління компанії з переробки сміття: "Цей закон вирівняєтакі організації як ми на ринку, тому що зараз цим займаються всі-всі абсолютношість компаній навіть не могли знайти де вони знаходяться, які взяли 25мільйонів гривень, просто немає навіть офісу, комп’ютеру, ні людей ні штатунічого. Чи збільшать тариф для виробників тари не відомо. А ось для українцівзакон практично нічого не змінить, окрім можливо покращення довкілля".

Чизбільшать тариф для виробників тари не відомо. А ось для українців законпрактично нічого не змінить, окрім можливо покращення довкілля.

За матеріалами: Український Бізнес Ресурс

 

Календар

 

Останні новини
17.05.2012
Відеоролик «Роздільне сміття – спокійне життя» увійшов до переможців третього Національного фестивалю соціальної реклами в Україні
02.02.2012
ДП «Укрекоресурси» придбали нову техніку для збору відходів
19.01.2012
«Укрекоресурси» придбали нові контейнери для роздільного збору відходів
13.01.2012
ДП «Укрекоресурси» встановить контейнери для роздільного збору відходів
30.12.2011
Привітання Євгена Романенко з Новим Роком!

 

© 2010-2012 Євген Романенко (якщо інше не зазначено).
Усі права захищені. Будь-яке копіювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, зображення та відео з даного сайту неможливе без гіперпосилання на www.e-romanenko.com.ua.